Witamy na naszym blogu!

Poniżej znajdą Państwo artykuły poświęcone telefonii komórkowej oraz ciekawostkom o niej. Dodatkowo, piszemy o bezpieczeństwie telefonicznym, które może być zagrożone dzięki aplikacjom na obecne smartfony. Masz pomysł na artykuł? Napisz do nas!

Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy.

4 sposoby na ochronę danych w telefonie

Telefony komórkowe przechowują dane osobowe, o których być może nie pomyślałeś. Informacje te mogą obejmować hasła i numery kont, e-maile i wiadomości tekstowe. Twój telefon może być nawet używany do kupowania rzeczy za Twoje pieniądze! Jak więc zachować bezpieczeństwo tych danych?

Aplikacje phishingowe są coraz większym problemem w naszym społeczeństwie, ponieważ dają hakerom dostęp do naszych informacji osobistych, takich jak aparat fotograficzny naszego telefonu, galeria zdjęć, wiadomości i inne.

Duży rachunek telefoniczny może wywrzeć dużą presję na Twoje finanse. Zanim zapłacisz wysoki rachunek, upewnij się, że sprawdziłeś go pod kątem rozbieżności. Czy są tam dodatkowe usługi, z których nie korzystałeś, lub czy numery w roamingu i premium się sumują?

Jeśli szukasz najbardziej niebezpiecznych aplikacji na telefonie, to trafiłeś we właściwe miejsce. Wiele z tych aplikacji to po prostu gloryfikowane adware. Możesz ich uniknąć wiedząc czego szukać, ale wiele innych będzie prosić o niepotrzebne uprawnienia do działania.

Pomimo zagrożeń związanych z uzależnieniem od telefonu komórkowego, każdego dnia dziewięć osób umiera z powodu rozproszonej jazdy. Chociaż niebezpieczeństwo prowadzenia samochodu podczas rozmowy przez telefon komórkowy jest dobrze znane, większość ludzi lekceważy to niebezpieczeństwo w imię bycia „podłączonym”.

Pierwsza publiczna rozmowa przez telefon komórkowy miała miejsce w Wielkiej Brytanii, kiedy to dickensowski woźnica Ernie Wise zadzwonił do swoich przyjaciół przez telefon komórkowy w Londynie. System telefonii komórkowej znany był jako GSM i był wynikiem współpracy inżynierów z 11 krajów europejskich.

Kiedy nie masz telefonu komórkowego, poczujesz się jakbyś był odcięty od świata i swoich przyjaciół. Jednak ta wolność od niepożądanych kontaktów sprawi, że będziesz miał więcej czasu dla siebie i skupisz się na bardziej produktywnych działaniach.