SMS Premium

Usługa SMS Premium, bez dwóch zdań, nie cieszy się pozytywną opinią wśród większości społeczeństwa, nie mniej jednak z jakichś powodów, popularność tej usługi z roku na rok jest coraz większa. W związku z tym, zwiększa się także liczba możliwych oszustw, za pośrednictwem SMS Premium. Jednak jakie możliwości daje usługa SMS Premium i czym ona w zasadzie jest?

Czym jest SMS Premium?

SMS Premium to specjalny rodzaj usługi, którą jest wiadomość o opłacie wyższej niż normalnie. Usługa ta korzysta również ze specjalnie przygotowanego zakresu numerów skróconych. Nadawca, który będzie chciał z tego przywileju skorzystać, zapłaci więc więcej, niż za tradycyjną wiadomość tekstową. Nie mniej jednak, trzeba mieć na uwadze, że plan taryfowy nie ma tutaj żadnego znaczenia, gdyż opłaty dla wszystkich użytkowników, bez wyjątków, będą takie same. SMS Premium z powodzeniem wykorzystuje się w różnego rodzaju usługach, dlatego ich popularność w naszym kraju stale rośnie. Jeszcze kilka lat temu, usługa ta, kojarzyła się dość negatywnie, z wysyłanymi horoskopami, z różnymi grami, a nawet treściami erotycznymi. Dziś jednak, coraz więcej przedsiębiorstw, zdecydowało się wykorzystać pełnie możliwości, jakie usługa ta oferuje.

Jak można wykorzystać usługę SMS Premium i jakie są najpopularniejsze numery wraz z opłatami?

Okazuje się, że aż 60% przedsiębiorstw i firm, korzysta obecnie z usług SMS Premium. W jaki sposób można je wykorzystać? Coraz częściej za ich pośrednictwem można zaoferować zakup czasopisma, czy dostępu do serwisów informacyjno-edukacyjnych. Nie da się ukryć, że jest to również niezwykle szybka i bardzo wygodna metoda płatności. W większości, przedsiębiorstwa wykorzystujące tę usługę, szczegółowo opisują warunki i informują użytkowników o tym, że konieczne będzie uiszczenie dodatkowej opłaty. Nie mniej jednak, trzeba mieć na uwadze iż SMS Premium coraz częściej jest wykorzystywane przez oszustów, którzy docierają do użytkowników, korzystających z nich nieświadomie. Wobec tego, mogą być oni narażeni na dodatkowe koszty. Usługa SMS Premium nie cieszy się w związku z tym przychylną opinią. Jednak od grudnia 2012 roku, zostały wprowadzone specjalne przepisy, które mają chronić użytkowników przed nieuczciwymi firmami, które SMS Premium wykorzystują. W myśl tych przepisów, operatorzy mogą blokować SMS Premium, jeśli przekroczą one jeden z ustalonych progów cenowych. Po tym czasie, opłata nie będzie dalej pobierana. Istnieje kilka progów: 0, 35, 100 i 200 złotych, a domyślną wartością dla każdego z użytkowników jest 35 złotych. Oczywiście, sam może on wybrać próg cenowy. Jeśli zdecyduje się on na 0 złotych, SMS Premium po prostu nie będą wysyłane. Istnieje także wiele rodzajów numerów Premium, które różnią się między sobą przede wszystkim ceną. Tak więc:

  • za numer 7000-7099 zapłacimy wraz z doliczonym podatkiem 0,62 zł
  • za numer 7900-7799 zapłacimy już wraz z podatkiem aż 11,07 zł
  • za numer 91000- 91099 zapłacimy wraz z podatkiem VAT 12,30 zł
  • za numer 91400- 91499 zapłacimy kwotę z podatkiem, równą 17,22 zł